Anna Kupisz

Mentor Biznesowy, Strateg finansowy, negocjator, coach

Pomogę Ci odzyskać zyskowność w twoim biznesie, wprowadzić stabilność finansową i przewidywalność

Cześć, Mam na imię Ania, jestem właścicielką biznesową, ekonomistką, negocjatorem, finansowym strategiem, psychologiem, mentorem i coachem

Anna Kupisz

W każdym swoim projekcie, w każdej budowanej firmie, łączy swoje doświadczenie biznesowe z wykształceniem ekonomiczne (SGH) i psychologicznym (UW).

Jest autorką książek biznesowych: “Własna firma dla Pań, krótki kurs biznesu dla każdej z nas”, “Moja Pasja Moją Firmą – czyli krótki instruktaż o tym, jak szybko rozłożyć lub wznieść na wyżyny sukcesu własny biznes”, “Silna Przedsiębiorcza Kobieta za sterami firmy i własnego życia”.

Jest współautorką brytyjskiego best seller’a „Pay it Forward – notes to your younger self”.

Ania jest również gościem audycji radiowych, programów telewizji internetowej, licznych wywiadów oraz polskich, brytyjskich, amerykańskich, oraz kanadyjskich podcastów w tym: “Positivmind”, “Business Rider”, “Siła zmian”, “Kurs na pasję”, “Babskie tabu”, “Ty i biznes”, “Kobieta Managerem”, “Women of Contribution – Inspiring conversations with Kezia Luckett”, czy “The Legacy Creation Series”, “She knows what works”, “Start down”, “Business Talks.

Jest prelegentką na polskich, brytyjskich i kanadyjskich konferencjach oraz summitach.

Jest autorką wielu artykułów w licznych magazynach od TKM, Business Woman & Life, Liderka.pl, aż po artykuły publikowane na kandyjskim portalu Panorama Montreal gdzie prowadzi sekcję Biznes.

Byłą Mentorką oraz wykładowcą w Szkole Liderek, w Latającej Szkole Biznesu Agaty Dutkowskiej, w sieci Przedsiębiorczych kobiet, Wykładowcą Studiów Podyplomowych w Collegium Civitas. Prowadziła warsztaty w Grupie Trop oraz współpracowała z zarządami oraz top managementem m.in. takich firm jak IT Connect sp. z.o.o, Hays Poland sp z o.o., Emperia holding, Stokrotka sp z o.o. czy ZWiK Sp. z o.o.

Jest częścią światowej inicjatywy „Women of Contribution” założonej przez Kezię Luckett, w ramach której współpracuje z jej założycielką oraz społecznością jako mentor biznesowy.

Prowadzi webinary, szkolenia oraz mentoruje przedsiębiorcom z sektora MSP z różnych krajów świata.

W 2015 roku powołała do życia Inicjatywę „Firma Jest Kobieta”, w ramach której dzieli się wiedzą i doświadczeniem biznesowym, jakie uważa za niezbędne do osiągnięcia sukcesu na rynku.

Często idzie pod prąd niezgodnie z tym, co rynek właśnie krzyczy, a co jest niezgodne z jej intuicją, logiką,  zdrowym rozsądkiem i liczbami w biznesie!

 Właśnie po to połączenie intuicji, rozsądku, odwagi do myślenia na dużą skalę ze spokojem i z liczbami, przeliczaniem cen oraz budowaniem zdrowych przepływów finansowych, przychodzą do niej jej klientki.

Przez ostatnie 3 lata mimo pandemii i lockdawn-ów, wprowadziła ponad 20 przedsiębiorczych kobiet na dochody między 250.000 a 500.000 PLN rocznie minimalizując ich nakład pracy.

Od początku pandemii wprowadziła 6 biznesów na 7 cyfrowe obroty i towarzyszące im godziwe wynagrodzenia dla ich właścicieli oraz 6 cyfrowe zyski. W 10 biznesach o silnych 6 cyfrowych obrotach uspokoiła sytuację finansową, wprowadzając strukturę pozwalającą na generowanie większych przychodów, optymalizując płacone podatki i wprowadzając przewidywalność finansową do firmy. A w 3 firmach w ścisłej współpracy z ich właścicielkami opracowała plan restrukturyzacji oraz rozwoju finansowego pozwalający na wyjście ze spirali długów, w jakie biznes popadł, a jaki pogłębiła pandemia.

Prywatnie jest szczęśliwą Kobietą, która realizuje swoje marzenia dzięki pieniądzom ze swojego biznesu 🙂 Większą część roku spędza w Kanadzie, w pięknej Kolumbii Brytyjskiej otoczona lasami, jeziorem i naturą, co od wielu lat było jej marzeniem. W 2019 roku rodzinnie podjęłą się największego dla niej i jej rodziny wyzwania. Przeszła na nauczanie domowe z jej dwoma nastoletnimi synami i dziś realizują swój własny program nauczania zgodny z ich wartościami i tym co dla nich jest ważne.

Zapytana: “Kiedy ty tego dokonałaś?” odpowiada ze śmiechem: – “w tzw. Między czasie!”

Moje Podejście do życia

Od zawsze irytowały mnie normy społeczne, które z jednej strony mnie ograniczały, ale za to dzięki ich przestrzeganiu innym dawały poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie obserwowałam jak te normy i nakazy ranią nas i ograniczają nasz potencjał.

Sama chciałam z jednej strony móc żyć po swojemu, a z drugiej chciałam by inni ludzie, których też te normy uwierają mogli się z nich wyzwalać razem ze mną.

Biznes okazał się miejscem, które  pozwoliło mi żyć po swojemu, według własnych zasad (powiedzmy sobie szczerzy – pieniądze i prowadzenie własnej firmy potrafią ułatwić, życie twoim stylem życia, takim jaki Ci pasuje). Biznes umożliwił mi też pracę z innymi kobietami, które tak jak ja chciały móc decydować o sobie, o swojej rodzinie, o edukacji dzieci itd i dokonywać realnej zmiany w świecie!

Moje umiejętności takie jak dostrzeganie i rozumienie mechanizmów rządzących rynkiem i koncentracja na tym co w rzeczywistości decyduje o sukcesie zamiast gonienie za trendami i trickami pomogły mi dojść tu, gdzie jestem dziś.

Podcasty i Radio po polsku

Podcasty zagraniczne

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego biznesu zyskowność, stabilizację finansową i przewidywalność, umów się ze mną na konsultację